Haber

Sol arka patisi kesilen kedi hakkında ‘sihirli’ şüpheler

OSMANİYE’de sol arka patisi kesilen sokak kedisi tedavi altına alındı. Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 1 yaşında olduğu tahmin edilen kedinin ayağının keskin bir cisimle kesildiğini belirterek, “Simetrik olarak kesilmiş. Bu yaralanmada büyü şüphesi var” dedi.

Bahçe ilçesi kırsal Arıklıkaş Mahallesi’nde yaşayan Gülnur Dönmez, bahçesindeki ağaçları budarken patileri kesik kediyle karşılaştı. Kediyi sahiplenen Dönmez, tedavi için ilçedeki veterinere götürdü ve ardından Osmaniye’de Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile iletişime geçti. Osmaniye’ye 40 kilometre yol kat ederek kediyi tedavi ettiren Dönmez, “Bahçeyi budarken bu kedi bize sığındı. kedi patileriyle büyü yapıyorduk bu çok kötü bir şey.Kedimizi Bahçe ilçemizdeki veterinere götürdük.Osmaniye HAYTAP Tedavi Merkezine götürdük. Tedavisine başlandı” dedi.

‘SAĞLIK DURUMU İYİ’

Veteriner Hekim Ali Laçinbala, 1 yaşında olduğu iddia edilen kedinin tedavisinin sürdüğünü bildirdi. Yaralama ile ilgili büyü şüphesi var. Havalarımız da soğudu. Sahipsiz sokak canlılarının birçoğu yazın güneş ve sıcaktan, kışın ise yağmur ve soğuktan korunmak için araçların altına giriyor. Bu ruh, soğuktan korunmak için bir aracın motoruna girmiş olabilir ve marşa basıldığında uzuvları kesilebilir. Lütfen bu soğuk günlerde ve “Sıcak yaz günlerinde araçlara binerken kaputu çalıp kornaya basınız. Aracın altında kedi köpek varsa hem ezilmekten kurtulmuş olursunuz hem de araçtan kurtulmuş olursunuz. vicdan azabı” dedi.

habersandikli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu