Haber

Kılıçdaroğlu ‘siyaset üstü’nü reddetti! Erdoğan ile dayanışma içinde olmama gerek yok!

ANKARA (İGFA) –Hatay’dan görüntülü mesaj yayınlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşın durumunu yerinde gördüğünü belirterek, “Siyasetin ötesine bakıp iktidar safına geçmeyi reddediyorum. Bu çöküş tam da sistematik rant politikasının sonucudur” dedi. .”

Kılıçdaroğlu, Hatay ziyareti sırasında sosyal medya hesabından yayınladığı video paylaşımında, “Erdoğan’la, sarayıyla ve vurguncu çeteleriyle hiçbir zeminde görüşmeyeceğim. Halkımla sonuna kadar mücadele edeceğim.”

“ERDOĞAN VE SARAYLA BİRLİKTE KATILMAYA İHTİYACIM YOK!”

Hükümete hitaben yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, “Bu kez Kovid sürecinde yol açtığınız bürokratik sıkıntıları kabul etmeyeceğiz. Gerekli yardımı en çok ihtiyaç duyulan yerlere en hızlı şekilde ulaştıracağız. Siyasi bir tavır var. Devlet nasıl yönetilir bilmiyorlar. Vallahi onlar bilmiyorlar, bilmiyorlar. Bir sorumlu varsa o da Erdoğan’dır. 20 yıldır ülkeyi bir sarsıntıya hazırlamayan bu hükümettir. Bu yüzden onunla görüşmeyi asla düşünmüyorum” dedi.

CHP BAŞKANLARINA ÇAĞRI: TUTUKLANACAKSANIZ TUTUKLANIN!

Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarına seslenerek, “Kaynak sağlamak için ellerinden geleni yapacaklar. Bürokratik zahmetler mi bunlar, yapın, dinlemeyin! Bu insanlara ekmek, battaniye bulmak için tutuklanmanız gerekiyorsa getirin” dedi. Tutuklandı.Tartışma, protokoller, bürokrasi bitti!Çünkü söz bitti, “Hem üzgünüz, hem de kızgınız! Erdoğan ve sarayıyla dayanışmaya ihtiyacım yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu