Haber

Kemer 11. yardım tırına veda etti

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Kemer’den deprem bölgesine gönderilen yardım çalışmalarını değerlendirdi.

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiklerini kaydeden Başkan Topaloğlu, dayanışma içinde zorlukların üstesinden geleceklerini söyledi.

Başkan Topaloğlu, 45 bin nüfuslu Kemer’de kreşe giden çocuktan en yaşlı vatandaşa kadar herkesin elinden geldiğince yardımda bulunduğuna dikkat çekerek, “Belediye personelimiz 7/24 özveriyle çalıştı. Yardımların toplandığı alana Kemer’den çok sayıda gönüllü vatandaş gelerek çalışma yaptı. Şimdiye kadar 11 yardım tırını deprem bölgesine gönderdik. Deprem bölgesinden teşekkür mesajları geliyor. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece her şeyin üstesinden gelebiliriz. Çünkü biz Milli Mücadele’yi kazanmış, bu zorlukları yaşamış bir milletiz.” söz konusu.

Kemer AFAD Gönüllüleri 4 yaşındaki çocuğu enkazdan sağ olarak kurtardı

Önder Topaloğlu, deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına Kemer’de kurulan AFAD gönüllülerinden 14 kişilik bir ekibin de katıldığını belirterek, “Arkadaşımız deprem bölgesinde ve bunlardan ikisi belediye personelimiz. 4 yaşındaki Ata Taner isimli çocuğumuzu bu ekip kurtardı. Bir yanda hüzün bir yanda sevinç var. Sabahın erken saatlerinde gelip gece geç saatlere kadar çalışan tüm Kemerli hemşerilerimize, belediye personelimize ve gönüllü gençlerimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. sözlerini kullandı.

Topaloğlu, Kemer Belediyesi ve Arslanbucak Düğün Salonu’nda toplanan yardım malzemelerinin Kemer Bahri Tanrıkulu Spor Salonu’na nakledildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kaymakam Hüseyin Çam ile görüştük ve bugün son yardım tırımızı gönderdik. Kalan yardım malzemelerini Kemer Bahri Tanrıkulu Spor Salonu’na götürüyoruz. Kemer’e gelen depremzedelerimiz spor salonundan ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kan bağışı yarın yapılacaktı ancak kan stoklarının dolması nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Depremzedeler Kemer’e gelmeye başladı. Kemer Kaymakamlığında kurulan kriz masasında depremzedelerin nereye yerleştirileceği belirlendi. Oteller ve pansiyonlar açıldı. Sorumluluk altına giren turizmcilere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu