Ekonomi

İnegöl Belediyesi’nden deprem sonrası işsiz kalanlara çağrı

İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi, deprem bölgelerinden kente gelen ve patronları davet eden depremzedelerin istihdamı için seferberlik başlatıldığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinin yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber oldu. Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları ve yardım kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Bölgede depremden kurtarılan vatandaşların tahliyesi sürüyor. Yurdun dört bir yanına sevk edilen depremzedeler için de yeni bir hayat kurmak için seferberlik ilan edildi. Bu kapsamda İnegöl’de ‘Kardeş Evim Projesi’ hayata geçirildi. Sallanan bölgelerden yüzlerce kişi İnegöl’de ikamet etmeye başladı.

Depremzedelerin zorunlu göçü İnegöl’de yeni bir yardım seferberliğini zorunlu hale getirdi. Depremzedelerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için istihdam seferberliği başlatıldı. İnegöl Belediyesi İstihdam Merkezi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgelerinden çok sayıda depremzedenin iş bulmak için kayıt yaptırdığı belirtildi. İşverenlere yapılan davette; “Deprem bölgelerinden gelen vatandaşlarımıza ilk andan itibaren tüm imkanlarıyla destek olan İnegöl halkımızdan yeni evlerini burada kuran depremzedelerimize istihdam anlamında desteklerini bekliyoruz. Tüm firmaları davet ediyoruz. Depremzedelere iş imkanı sağlayabilecek İstihdam Merkezimizle iletişime geçmeleri gerekiyor” dedi. – BURSA

hisarcikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu